Eğitim Laboratuvarları

İYTE-Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (MBG) alanında öncü bir kurum olarak temel bilim araştırmalarında bir çok proje yürütmekle baraber yaşam bilimleri için yeni teknolojiler de üretmektedir. İnsanlığa hizmet misyonuyla, MBG biyolojik araştırmaları geleneksel sınırların ötesine taşıma fikriyle hareket etmektedir.Bu bağlamda, bölümümüzde moleküler immünoloji, yapısal biyoloji, hayvan genetiği ve bitki gelişmesi gibi çok çeşitli alanlarda araştırma projeleri yürütülmektedir.

MBG lisans ve yüksek lisans öğrencilerini de aynı prensiple eğitmektedir. İYTE-MBG lisans öğrencileri biyoloji I-II, kimya I-II, fizik I-II, organik kimya I-II, genetik, hücre biyolojisi, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, biyokimya ve biyoinformatikden oluşan 14 adet laboratuvar dersi almaktadırlar. MBG son teknolojiye uygun ekipman ve malzemeleri öğrencilerin hizmetine sunmakta ve çağdaş araştırma laboratuvarlarında uygulanabilir deneyler içeren güncel bir müfredatı laboratuvar derslerinde uygulamaktadır.

Eğitim laboratuvarlarımızın altyapısı, lisans laboratuvar dersleri ve kullanılan ekipman hakkında daha fazla bilgi edinmek için Dersler sayfasını ziyaret ediniz.
Daha fazla bilgi için İletişim sayfasını ziyaret ediniz.

lab_1d